Vasario 11 d."Saulėtekio" pagrindinės  mokyklos 1- 4 klasių mokiniai dalyvavo viktorinoje „Mano šalis – Lietuva“. Mokiniai atliko daug įvairių užduočių: sprendė kryžiažodžius, dėliojo sakinius, dalyvavo žaidime „Taip. Ne“, iš duotų fragmentų sukūrė eilėraščius. Mokiniai žaidė lietuvių liaudies žaidimą „Pūtė vėjas“, dainavo dainas, skirtas Lietuvai, išsakė savo linkėjimus gimtinei.

     Spalio 24 dieną "Saulėtekio" pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai ir lopšelio - darželio "Žilvitis" priešmokyklinių grupių vaikai susirinko į šventę "Rudenėlio lobis". Prieš šventę visi turėjo atlikti užduotį: sudėlioti dėlionę ir sužinoti slaptažodį. Prie salės visus pasitiko  sargybiniai, kurie griežtai reikalavo slaptažodžio.. Rudens karalystės šeimininkai buvo trečiokai ir mokytoja B. Rauktienė. Jie, šiandien tapę daržovėmis, priėmė svečius: lapelius, giles, grybus, obuolius ir riešutėlius. Svečiai prisistatė karalienei ir įteikė dovanas.Visus suintrigavo šarkos atnešta žinia, kad Rudens karalystėj paslėptas lobis.. Atrakinti lobių skrynią buvo galima tik atlikus žiniuonės pateiktas užduotis.Vaikai minė mįsles, skaičiavo eilėraštyje išvardintas daržoves, dėliojo paklydusias raides ir eilėraščių eilutes, rinko grybus, sodino ir kasė bulves, lenktyniavo obuolių valgymo varžybose.Pagaliau buvo atrakinta lobių skrynia ir įteiktos dovanos.Smagi buvo viešnagė Rudens karalystėje.

   Edukacinis projektas "Vitaminų šalyje"


     Rugsėjo 29 - spalio 6 dienomis Marijos Montessori mokykloje-darželyje  buvo organizuotas edukacinis projektas „ Vitaminų šalyje“. Pagrindinis edukacinio projekto tikslas - propaguoti sveiką gyvenseną, mokyti vaikus saugoti ir stiprinti savo sveikatą, ugdyti sveikus įpročius.

                Buvo organizuotos įvairios veiklos: kiekvieną dieną prieš pirmą pamoką mokiniai darė mankštą, žiūrėjo pateiktis bei dalyvavo pokalbiuose apie sveiką mitybą, atliko kūrybines užduotis ( eilėraščių, pasakų apie vaisius, daržoves, vitaminus kūrimas, mįslių rinkimas, piešinių konkursas), dalyvavo animacinių filmukų peržiūroje, ruošėsi baigiamajam renginiui  (užduotis kiekvienai klasei - originaliai pristatyti vieną iš vitaminų grupių).

 

                Spalio 6 dieną įvyko baigiamasis projekto renginys. Jis apibendrino visos savaitės darbą. Įspūdingai pasiruošusios komandos, pristatė vitaminus, jų naudą žmogui. Mokiniai vaidino, dainavo, atliko linksmas ir išradingas šmaikščiosios Pepės užduotis. Edukacinis projektas „ Vitaminų šalyje“ – pavyko!

Judriųjų pertraukų savaitė


     "Saulėtekio" pagrindinėje mokykloje daug dėmesio skiriama sveikai gyvensenai. Spalio mėnesio pirmoji savaitė buvo ypatinga – ją pavadinome Judriųjų pertraukų savaite.

     Pirmadienį pertraukos buvo skirtos šokiams. Mokiniai mankštinosi skambant „Piratų dainelei“, šoko linijinius šokius. Mokinius aplankiusi Tylos fėja pasiūlė visiems atsinešti į mokyklą šlepetes ir padovanojo kiekvienam po tylos ženklelį.

     Antradienį visi pradinukai buvo pakviesti į sporto salę, kur prigulę ar atsisėdę ant paklotų galėjo klausytis skaitomų pasakų. Vėliau, skambant ramiai, tyliai muzikai, buvo žaidžiamas žaidimas „Tylos karalius“. Visiems buvo keista vaikščioti po mokyklą su šlepetėmis. Bet juk mokykla – antrieji mūsų namai.

     Trečiadienį pradinukai ant savo klasių durų rado “žinutes” apie vaisių ir daržovių naudą žmogaus organizmui. Ilgosios pertraukos metu vaikai minė mįsles apie daržoves ir vaisius. Antrokai visus susirinkusius mokė skaičiuotę apie pomidorą, vaišino obuoliais.

     Ketvirtadienį mokiniai, pažiūrėję LRT žinių programos įrašą, sužinojo, kaip reikia apsisaugoti nuo virusų. Reportaže buvo pasakojama, kaip svarbu teisingai ir kruopščiai plauti rankas ir kaip išvengti užkrečiamų ligų. Nustebino ketvirtokų sukurtas filmukas “Švarių rankų šokis”. Pradinukai įsitikino, kad rankas galima plauti linksmai. Per ilgąją pertrauką, skambant muzikai, visi išsitepė delnus guašu, o paskui kartu, laikydamiesi taisyklių, plovė rankas. Smagiausia dalis laukė pertraukos pabaigoje – visi skubėjo į kiemą, kur pūtė muilo burbulus.

     Penktadienį trečiokai vaikus pasitiko šypsenėlėmis. Jie pakvietė dalyvauti šypsenų ir geros nuotaikos žaidimuose. Koridoriuje mokiniai galėjo pereiti per sėkmės plytelę, sporto salėje ieškojo pasislėpusių šypsenų, dalyvavo linksmose estafetėse su balionais.

     1- 4 klasių mokiniams Judriųjų pertraukų savaitės renginiai labai patiko. Pradinukų manymu, tokios pertraukos skatina sveikai gyventi ir džiaugtis mokykliniu gyvenimu.

 Pradinių klasių mokytojos

Mažasis poezijos pavasaris


    Kai sugrįžta pavasaris, širdis prabyla žodžiais. Juk poezija ir pavasaris – neatsiejami. Todėl  šių metų balandžio 22 dieną į Ievos Simonaitytės bibliotekos didžiąją salę vėl susirinko geriausi Klaipėdos miesto bendrojo ugdymo mokyklų 1 - 4 klasių skaitovai. Šįkart konkurse „Išskleisk sparnus, vaikyste“, kurį tradiciškai organizuoja Vitės pagrindinė mokykla, dalyvavo mokiniai iš beveik visų Klaipėdos miesto mokyklų.

    Skaitovų meninį skaitymą vertino: aktoriai Virginija Kochanskytė ir Sigutis Jačėnas, vaikų rašytoja Nijolė Kepenienė, Klaipėdos universiteto scenos kalbos dėstytoja Erika Mažulienė, Vitės pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja Beatričė Gutauskienė.

      Tarp 1 - 2 klasių mokinių nugalėtojais tapo:

I vieta – Donata Vygontaitė, Klaipėdos Liudviko Stulpino  progimnazijos 2 kl. mokinė; 

II vieta – Gabija Jasinskaitė, Klaipėdos „Verdenės“ progimnazijos 1 kl. mokinė;

III vieta – Marija Sūdžiūtė, Klaipėdos Maksimo Gorkio pagrindinė mokykla, 2 kl. mokinė;

III vieta – Saulė Lukaitė, Klaipėdos „Varpelio“ mokyklos - darželio 1 kl. mokinė.

      Tarp  3 - 4 klasių mokinių nugalėtojais tapo:

I vieta – Lėja Barbora Aničiatė, Klaipėdos Hermano Zudermano  gimnazijos 4 kl. mokinė; 

II vieta –Jokūbas Žvaliauskas, Klaipėdos „Gilijos“ pradinės mokyklos 4 kl. mokinys;

III vieta – Tautvydas Ansius,  Klaipėdos Tauralaukio progimnazijos 4 kl. mokinys;

III vieta – Eunikė Karosas, Klaipėdos Vydūno gimnazijos 3 kl. mokinė.

     Smagu, kai pavasarį į širdį sugrįžta poezija ir tarsi plačiau atveria vartus į sparnuotą vaikystę...

                                                                                                                Organizatoriai 

     Diktanto konkursas

 

   Už lango sužaliavo pavasaris, o Martyno Mažvydo progimnazijoje gegužės 13 dieną antrokai ir ketvirtokai rašė diktantą, kurį diktavo mokytojos Vaida Grubliauskienė ir Žaneta Norkuvienė. Jie rungėsi dėl Raštingiausio mokinio vardo. Raštingiausio mokinio vardą pelnė antrokai: Ieva Katelytė („Gilijos“ pradinė mokykla), Augustas Jevstafjevas („Versmės“ progimnazija), Rugilė Kniežaitė (Vydūno gimnazija) ir ketvirtokė Agata Janušonytė (Vydūno gimnazija). Nuo jų vienu žingsneliu atsiliko ir užėmė antrą vietą antrų klasių mokiniai: Eva Svirkaitė (Liudviko Stulpino progimnazija), Aleksandra Dimaitė (Klaipėdos licėjus), Smiltė Gedžiūtė („Saulutės“ mokykla-darželis), Kristupas Jurkus (Prano Mašioto progimnazija), Agneta Juškaitė (,,Vyturio” pagrindinė mokykla) ir ketvirtos klasės mokinė Viltė Vigelytė (Simono Dacho progimnazija). Trečios vietos nugalėtojais tapo antros klasės mokinės: Gertrūda Mataitė (Vitės pagrindinė mokykla), Ugnė Venckutė (Martyno Mažvydo progimnazija) ir ketvirtos klasės mokinė Liepa Petrošiūtė („Varpelio“ mokykla-darželis). Sveikiname nugalėtojus ir tikimės susitikti kitais mokslo metais.

Mokyklinis projektas ,,Gerumas mano širdyje“

 

                                                                  Iš vaikystės ateinam

                                                                  Iš pasakų šalies,

                                                                  Kad galėtumėm dalinti

                                                                  Meilę kitiems.

 

                                                         Kad gerumą skleistum

                                                         Pasauly šitam.

                                                         Ir džiaugsmą, ir laimę

                                                         Padalintum kažkam.


        Daugelis  yra  girdėję  kalbant: „gerumas,  gerumo  apraiškos“...  Taip  apibūdinamas nesavanaudiškas davimo kitam žmogui, aukojimosi dėl jo veiksmas, suteikiantis gaunančiajam gerumo  dovaną,  galimybę  pasijusti  laimingam.  Gerumo  pasaulyje  reikėjo  ir  reikės,  nes  vis daugiau žmonių teigia, kad nejunta gyvenimo pilnatvės. Ir tik altruizmas, rūpinimasis kitų ar bendrąja gerove gali padėti ištaisyti šią padėtį.

      Mokslininkų atlikti tyrimai išaiškino, kad gerumas teikia žmogui daug naudingų fizinių ir emocinių pojūčių. Žinoma, kad vaikams reikia tinkamo kiekio šilumos, artumo, gerumo, kad augtų sveikos, laimingos ir visapusiškai išsivysčiusios asmenybės. Tiek vaikai, tiek ir suaugusieji nesimoko gerumo vien apie jį galvodami ar kalbėdami. Gerumo geriausiai išmokstama jį asmeniškai patyrus ir būnant pačiam geram.

       2015 metais nuo kovo 2 d. iki kovo 13 d. buvo vykdomas mokyklinis projektas ,,Gerumas mano širdyje“. Projekto tikslas - atskleisti mokiniams žodžio „gerumas“ sampratą, ugdyti mokinių gerumą ir pagarbą kitiems žmonėms, motyvuoti vaikus daryti gerus darbus, ugdyti gebėjimą daryti gerus darbus žmonių labui. Šį projektą vykdė 3b ir 3c mokytojai – Tatjana Kazadojeva ir Lidija Kaupienė. Projekto  dalyviai:  3b,  3c  klasės  mokiniai  ir  jų  tėveliai,  lietuvių  kalbos  mokytojos  Kristina Murašova ir Jolanta Paulienė. Projekto metu buvo skiriamas didžiausias dėmesys atsakomybei, tolerancijai draugui, norui bendrauti ir bendradarbiauti.

        Dvi savaites  klasėse vyko lietuvių kalbos, gimtosios (rusų) kalbos,  dorinio  ugdymo,  dailės  ir  technologijų,  muzikos,  pasaulio  pažinimo,  kūno  kultūros integruotos pamokos tema „Gerumas mano širdyje“. Gimtosios (rusų) kalbos pamokose mokiniai pasikartojo  žinias apie mandagumo žodžius ir jų vartojimą įvairiose gyvenimo situacijose, turtino teminį žodyną, sukūrė ir parašė rašinėlius  „Kas  yra  gerumas?“  ir  „Mano  mamytė“.  Etikos  pamokų  metu  mokiniai  aptarė pasakėčią „Stiklinė pieno“ ir sukūrė plakatus  ,,Gerų darbų  planeta”,  ,,Gerų darbų  medis”. Dailės ir technologijų pamokose mokiniai išnagrinėję vitražo kūrimo ypatumus, padarė  įdomių meniškų darbų.  Lietuvių kalbos pamokose  išmoko lietuvių  liaudies žaidimą „Barė Jonas katinėlį“, žaidė mandagumo žaidimą, turtino žodyną. Pagal duotą schemą sukūrė ketureilį  „Gėris“,  „Draugas“ ar  „Draugystė“.  Kūno kultūros pamokose, aptarę grupės darbo specifiką, dalyvavo „Gerumo estafetėse“. Pasaulio pažinimo pamokose, išsiaiškinę naminių ir laukinių gyvūnų gyvenimo sąlygas, sukūrė plakatus „Mes esame atsakingi už tuos, kuriuos prisijaukinome“. Muzikos pamokų metu mokiniai išmoko daineles, kurias atliko projekto pristatymo metu - tai  „Katino Leopoldo dainelė“  ir  ,,Viskas  išsipildo  pasaulyje,  jei  jūs tikrai norite”.  „Geras  darbas“  –  mokiniai  dirbo  „Vadovėlių  remonto  dirbtuvėje“,  padėjo  mokyklos bibliotekoje - sutvarkė apie  100 vadovėlių.  Mokiniai  kartu su tėvais sukūrė  savo  knygeles „Rusų liaudies  menas  apie  gerumą ir  gerus  darbus“. 

       Visi  mokiniai  noriai  dalyvavo įgyvendinant projektą. Kiekvienoje veikloje dalyvavo ir mokinių tėvai. Kovo 13 dieną projekto pabaigą vainikavo projekto pristatymas - viktorina „Kas yra gerumas?“. Viktorina buvo skirta mokinių tėveliams ir mokyklos mokytojams. Jos metu vaikai atlikę užduotis parodė įgytas žinias ir įgūdžius, savo gerumu dalijosi su kitais, sukūrė ,,Gerumo puokštę“.

Aktyviai  dalyvaudami  projekte,  vaikai  įgijo  bendravimo ir  bendradarbiavimo įgūdžių. Įdomiais, originaliais darbais ir nuoširdžiu bendravimu sukūrė saugią, patrauklią aplinką, pasijuto  svarbiais  mokyklos  bendruomenės  nariais.  Projekto  dalyvių  apklausa  ir  pasiekti rezultatai parodė, kad mokiniams patiko dalyvauti šioje veikloje. Tikimasi, kad ir toliau mokiniai galės  ugdyti  bendravimo  ir  bendradarbiavimo  įgūdžius,  stengsis  būti  nuoširdesniais  ir paslaugesniais, galės tapti svarbiais mokyklos bendruomenės nariais. 

Tatjana Kazadojeva, 3b klasės mokytoja

Lidija Kaupienė, 3c klasės mokytoja

Dailyraščio konkursas „Dailus raštas akį glosto 2015“

 

     Balandžio 16 dieną Martyno Mažvydo progimnazijoje suplazdėjo laumžirgiai. Čia vyko Klaipėdos miesto pradinių klasių dailyraščio konkursas „Dailus raštas akį glosto 2015“, kurį organizavo mokytojos Nijolė Sereikienė ir Žaneta Norkuvienė. Tarp dailiausiai rašančių rungėsi mokiniai iš 13-os miesto mokyklų. Komisijos nariai atidžiai vertino kiekvieną darbą. Prizinių vietų nugalėtojais tapo: Domilė Čižikaitė (Liudviko Stulpino progimnazija), Šarūnas Vanagas (Tauralaukio progimnazija), Elzė Auškalnytė (Martyno Mažvydo progimnazija), Lineta Lūžytė (Vydūno gimnazija), Rugilė Kniežaitė (Vydūno gimnazija), Simonas Daukantas (Prano Mašioto progimnazija), Aleksandra Dimaitė (Klaipėdos licėjus), Auksė Jakomaitė (Martyno Mažvydo progimnazija), Agnė Kavaliauskaitė (Klaipėdos Licėjus), Meda Kvederytė (Simono Dacho progimnazija), Milda Globytė (Prano Mašioto progimnazija), Emilija Smirnovaitė („Varpelio“ mokykla-darželis), Gustė Čeledinaitė (Vydūno gimnazija), Ugnė Macytė (Liudviko Stulpino progimnazija).

Dėkojame visiems dalyvavusiems ir sveikiname nugalėtojus. 

Renginys "Žaidžiame teatrą"


   Kovo 27-osios rytas "Saulėtekio" pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniams buvo neįprastas, nes prasidėjo renginiu „Žaidžiame teatrą”. Taip pradinukai paminėjo Teatro dieną. Salė buvo pilnutėlė: netrūko nei aktorių, nei žiūrovų.

    Visus sužavėjo pirmokų pasirodymas. Jie papasakojo Agės melagės ir jos žaislų istoriją. Antrokai pristatė pasaką „Vilko popieriai”. Po to laukė staigmena – scenoje pasirodė antrokų mamytės. Jų inscenizacija apie karalienę ir princesę sulaukė gausių aplodismentų. Ketvirtokai pristatė paveikslėlių teatrą. Jų suvaidinta “Ropė” išsiskyrė originaliu režisūriniu sumanymu. Trečiokai parodė net 2 dalių spektaklį „Voverių šile”. 

 

      Renginyje smagu buvo ir tiems, kurie vaidino, ir tiems, kurie žiūrėjo. Svarbiausia, kad vaidinti vaikams labai patiko. Už puikius pasirodymus mokiniai buvo apdovanoti padėkos raštais ir saldžiais prizais.

     Integruotas saugaus eismo renginys Klaipėdos m. mokytojams ,,Saugios kelionės ! „


      Renginys vyko Klaipėdos ,,Smeltės‘‘ progimnazijoje 2015-03-12. Visus dalyvius aktų salėje pasitiko policijos draugas Amsis, įteikdamas mokiniams po atšvaitėlį. Renginyje teatralizuota – žaidybine forma Tigriukas priminė kelių eismo taisyklių nuostatas, kaip saugiai elgtis kelyje pereinant gatvę. Mokiniai atliko užduotis: kaip pažįsta kelio ženklus, praktiškai turėjo taisyklingai užsidėti atšvaitą. Apie saugų eismą jie dainavo daineles, deklamavo eilėraščius. Juos dainų išmokė muzikos mokytoja Asta Kontautienė. Integruojant anglų kalbos žinias į saugų elgesį keliuose, vaikai mokėsi dainelės apie šviesoforo spalvų reikšmes, bei žiūrėjo filmuką, kuris mokė, kaip saugiai pereiti gatvę. Užduotis ruošė bei jas kartu su mokiniais atliko anglų kalbos mokytoja Ilona Piekienė. Renginio pabaigoje VĮ ,,Klaipėdos regiono keliai‘‘ atstovas padovanojo kiekvienam dalyviui po aplanką sąsiuviniams, iliustruotą vaikų eismo saugumo keliuose temomis, o dalyviai ir svečiai dar išmoko dainelę apie šviesoforą. Renginį vedė ir koordinavo mokytoja Rasa Ramanauskienė.

       Spalio 20 – 23 dienomis "Saulėtekio" pagrindinėje mokykloje buvo įgyvendinamas pradinių klasių mokinių projektas „Rudens paradas“.  Kiekviena diena turėjo savo pavadinimą ir tematiką.

            Pirmoji diena – Medžių diena. Ji prasidėjo antrokų atliekama daina „Rudens laiškai”, mokiniai buvo supažindinti su  Lietuvoje augančiais medžiais. Pradinukai papuošė nupieštų medžių lapus raidėmis, savo kurtomis miniatiūromis.

             Antroji diena buvo skirta Lietuvos paukščiams. Peržiūrėję pateiktis apie išskrendančius paukščius, mokiniai stebėjo ketvirtokų  vaidinimą „Kur išskrenda paukščiai?”, po vaidinimo lankstė paukščius.

      Trečiąją dieną buvo kalbama apie orus. Trečios klasės mokiniams padainavus dainą „Ruduo”,  buvo žiūrimos pateiktys apie tai, kaip senoliai spėdavo orus pagal saulę, mėnulį ir žvaigždes. Mokiniai kirpo lietaus lašelius ir klijavo juos prie savo debesėlio.

           Ketvirtoji diena –  išvyka į Palangos Botanikos parką. 1-4 klasių mokiniai grožėjosi rudens spalvomis, nuostabaus grožio gamta.

Pradinių klasių mokytojų metodinės grupės pirmininkė Dalia Endriukaitienė

        Paskutinę rugsėjo savaitę (09-28) į Klaipėdos Montessori mokyklą-darželį vaikai skubėjo pasipuošę spalvingomis rudeninių gėrybių skrybėlėmis. Tą dieną įvyko edukacinio  projekto  „Rudeninė skrybėlė“ baigiamasis renginys.

           Į salę  sugūžėjusius mokinius pasitiko Pepė ir kaliausė Javinukė. Pepė papasakojo apie tai, kad šiemet sugalvojo užsiimti žemės ūkiu - auginti javus, daržoves bei uogas. Tačiau  ištiko nelaimė - daržus ėmė siaubti šernai bei įvairūs paukščiai. Tad į pagalbą ji pakvietė kaliausę Javinukę... Šventėje netrūko staigmenų, linksmų užduočių ir pokštų. Renginį vainikavo madų demonstravimas. Visų klasių mokiniai grakščiai ėjo podiumu pasipuošę įmantriomis skrybėlėmis ir kepurėmis. Aplodismentų netrūko. Nuotaika buvo puiki. Šventė pavyko.

     Klaipėdos „Gilijos“ pradinėje mokykloje judėjimo savaitės renginys „Mankštinamės kartu“ vyko rugsėjo 22 dieną 12 val. Renginyje dalyvavo visa mokyklos bendruomenė: mokiniai, mokytojai, tėveliai (apie 700 dalyvių). Visi dalyviai ant rankų riešų turėjo mėlynus kaspinus, simbolizuojančius mokyklos pavadinimą (Gilija – upelis). Draugiškai, vingiuodami, kaip upelis, bėgome 500 metrų iki miesto Žvejų kultūros rūmų. Rūmų aikštelėje vyko bendra nuotaikinga mankšta, kurią vedė mokytojas Rolandas. Po mankštos vėl 500 metrų grįžome bėgte.

      Visi buvo puikios nuotaikos ir ragino dažniau organizuoti panašius renginius.

SVEIKINAME PARODOS-KONKURSO „EKO ŽAISLAI“ NUGALĖTOJUS!

 

Sveikiname I amžiaus grupės (7-8 metų) nugalėtojus:

 

1. „Medeinės“ mokyklos 2 klasės mokinį Kęstutį Liutiką, „Batukas“ (mokytoja Vitalija Kundrotienė)

 

2. Simono Dacho progimnazijos 2 klasės mokinį Dovydą Novikovą, „Taikos tankas“ (mokytoja Stanislava Šliogerienė)

 

3. Simono Dacho progimnazijos 2 klasės mokinę Deimantę Gustytę, „Lėlių namelis“ (mokytoja Vaidilutė Tuleikienė)

 

Sveikiname II amžiaus grupės (9-10 metų) nugalėtojus:

 

1. „Versmės“ progimnazijos 3 klasės mokinį Nedą Žarinską, „Ekobolas“ (mokytoja Sandra Gedvilienė)

 

2. „Verdenės“ progimnazijos 4 klasės mokinę Kamilę Stonkutę, „Lietuvos jūreivės“ (mokytoja Laima Gurskaitė)

 

3. „Versmės“ progimnazijos 4 klasės mokinę Laurą Gričkūnaitę, „Skudurinė Onutė“ (mokytoja Erika Beriozkinienė)

 

Nugalėtojai ir jų mokytojai kviečiami atsiimti padėkos raštus ir atminimo dovanėles balandžio 4 d. 14 val. mokyklos aktų salėje.

     Kovo 8 dieną, pasveikinę mamas, močiutes, mokytojas ir visas sutiktas moteris su Tarptautine moters diena, pradinių klasių mokiniai susirinko į mokinių dailyraščio konkursą „Dailus raštas akį glosto 2016“, kuris vyko Martyno Mažvydo progimnazijoje. Čia mokiniai atliko dailyraščio užduotis, kurias vertino kompetentinga komisija. Tai mokytojos S.Balykova, I.Norkienė, A.Judienė, Ž.Norkuvienė. Komisija iš viso patikrino ir įvertino 43 mokinių dailyraščio darbus. Džiaugiamės mokinių pasiekimais.

            Tarp pirmokų nugalėtojais tapo:

1-os vietos - Prano Mašioto progimnazijos mokinys Kasparas Razmas;

2-os vietos - „Verdenės“ progimnazijos mokinė Rytė Žalvytė, Gedminų progimnazijos mokinė Aurelija Stašinskytė,  Klaipėdos licėjaus mokinė Barbora Štrimaitytė, Martyno Mažvydo progimnazijos mokinys Edvinas Žalgiris;

3-os vietos - Liudviko Stulpino progimnazijos mokinė Rusnė Kvasniauskaitė. 

            Tarp antrokų nugalėtojais tapo:

1-os vietos - „Gilijos“ pradinės mokyklos mokinė Evelina Mikalauskaitė;

2-os vietos - Prano Mašioto progimnazijos mokinė Ieva Rancaitė;

3-os vietos - Hermano Zudermano gimnazijos mokinė Goda Špučytė ir Vydūno gimnazijos mokinė Margarita Dainauskaitė. 

            Tarp trečiokų nugalėtojais tapo:

1-os vietos – Liudviko Stulpino progimnazijos mokinė Eva Svirkaitė;

2-os vietos – VšĮ ,,Vaivorykštės tako“ gimnazijos mokinė Sofija Sinde Monteiro;

3-os vietos – „Šaltinėlio“ mokyklos-darželio mokinė Gerda Budrytė. 

            Tarp ketvirtokų nugalėtojais tapo:

1-os vietos – Martyno Mažvydo progimnazijos mokinė Auksė Jakomaitė;

2-os vietos –„Verdenės“ progimnazijos mokinė Žymantė Kornišova;

3-os vietos –Vydūno gimnazijos mokinė Evelina Katutytė.

 

            Ačiū visiems dalyviams.

            Ačiū mokytojoms, kurios paruošė mokinius dailyraščio konkursui. 

            Marijos Montessori mokykla-darželis  prisijungė prie Aktyviosios klasės projekto. „Aktyviosios klasės sprendimas“  - tai leidyklos „Šviesa“ projektas, kurio idėja - susieti interaktyviąsias mokymo priemones su leidyklos aktyviuoju turiniu.

           Spalio 27 d. kvietėme mokyklų vadovus, pedagogus į Aktyviosios klasės atidarymo šventę mūsų mokykloje. Renginį pradėjo ir dalyvius pasveikino mūsų mokinukai. Aktyviosios klasės projekto idėją ir jos plėtojimo galimybes pristatė „Šviesos“ švietimo sistemų koordinatorė Lina Sergejevienė. Ji ir įteikė simbolinę klasės užrašo lentelę, žyminčią, kad ši klasė – Aktyvioji.

        Vėliau visus dalyvius pakvietėme į vieną iš Aktyviųjų klasių, kur mokytoja S. Erminienė pristatė, kaip ugdymo procese naudojame interaktyvias lentas ir skaitmeninio turinio galimybes. Mokytoja D. Ačienė pakvietė į pamoką „Metų ratas“. Kadangi mokykloje taikome Montesori pedagogikos elementus, tai pamokos tikslas buvo parodyti, kaip organizuojame ugdymo procesą integruodami montesorines priemones ir skaitmeninį turinį. Organizuotos pamokos tema ir buvo pristatyta naudojant montesorinę priemonę. Po pristatymo mokytoja Inga pakvietė interaktyvioje lentoje sudėlioti diagramą, kurios tema „Kada gimei?“. Dalyviai sudėliojo diagramą pagal savo gimimo datą. Pristatymą baigėme atlikdami testą su apklausos pulteliais - ActivEspression. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui V. Bertašiūtė pademonstravo, kaip galima atlikti apklausą ir iš karto matyti testo rezultatus, kaip juos panaudoti vaiko pažangai stebėti.

          Pamoką užbaigėme pasinaudodami pulteliais minčių lietumi apie vykusią veiklą. Dalyviai veiklą įvertinio puikiai, džiaugėsi gauta patirtimi. Savo veikla siekiame skleisti naujos kartos mokymo ir mokymosi sprendimus, didinti jų efektyvumą, kurti inovatyvią ir patirtimi aktyviai besidalinančią mokytojų bendruomenę.

Mažasis poezijos pavasaris, skirtas Bibliotekų metams paminėti

 

      Jau tradicija  tapęs Klaipėdos miesto bendrojo ugdymo mokyklų 1-4 klasių  skaitovų konkursas “Išskleisk sparnus, vaikyste“  balandžio 21 dieną sukvietė į Ievos Simonaitytės biblioteką.

     Konkurso organizatoriai – Vitės pagrindinė mokykla ir vertinimo komisijos nariai pasveikino dalyvius iš 21 Klaipėdos miesto mokyklos.  Regiono bibliotekų ir kultūros vadybos skyriaus vedėja Daiva Nakrošienė pasidžiaugė, kad šį koknkursą organizatoriai skyrė Bibliotekų metams paminėti.

     Skaitovų meninį skaitymą vertino: aktorius Sigutis Jačėnas, Pilies teatro aktorė ir lietuvių kalbos mokytoja Vilija Šeputienė, vaikų rašytoja Nijolė Kepenienė, „Aušros“ teatro direktorius ir režisierius Gediminas Milinis, Vitės pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja Beatričė Gutauskienė.

Tarp 1 - 2 klasių mokinių nugalėtojais tapo:

I vieta – Viltė Pociūtė, Klaipėdos Vitės pagrindinės mokyklos 1 kl. mokinė; 

II vieta – Ernestas Remeikis, Klaipėdos Gedminų progimnazijos 1 kl. mokinys;

III vieta – Unika Sudimtaitė, Klaipėdos Vydūno gimnazijos 2 kl. mokinė;

III vieta – Saulė Lukaitė, Klaipėdos „Varpelio“ mokyklos - darželio 2 kl. mokinė.

III vieta – Paulina Mankutė, Klaipėdos Vitės pagrindinės  mokyklos  2 kl. mokinė

Tarp  3 – 4 klasių mokinių nugalėtojais tapo:

II vieta – Ignas Pavlovas, Klaipėdos „Liudviko Stulpino progimnazijos  3 kl. mokinys;

III vieta – Valdemaras Suslavičius  Klaipėdos Hermano Zudermano gimnazijos 4 kl. mokinys;

 

Smagu, kai pavasarį į širdį sugrįžta poezija ir tarsi plačiau atveria vartus į sparnuotą vaikystę...

                                                                                                                    Organizatoriai

PARODA-KONKURSAS „EKO ŽAISLAI“

 

      Kovo 14 – 18 dienomis Simono Dacho progimnazijoje vyko Klaipėdos miesto bendrojo ugdymo ir neformaliojo švietimo įstaigų pradinio ugdymo mokinių paroda-konkursas „Eko žaislai“. Ši paroda skirta Pasaulinei Žemės dienai, siekiant paraginti ugdymo įstaigų bendruomenes ne tik teoriškai domėtis gamta, aplinkosauga, ekologija, bet ir skatinti konkrečiais darbais prisidėti prie ekologinės pusiausvyros palaikymo bei išsaugojimo, lavinti tam reikalingus įgūdžius, dalintis geraisiais pavyzdžiais. Parodoje dalyvavo „Versmės“, „Verdenės“, Simono Dacho progimnazijų, „Medeinės“ mokyklos, „Šaltinėlio“ ir „Varpelio“ mokyklų-darželių pradinių klasių mokiniai. Visą savaitę darbai buvo eksponuojami mokyklos foje.

Adventinis vakaras

     "Saulėtekio" pagrindinės mokyklos  2a klasės mokiniai ir jų tėveliai „Pelėdžiuko“  bibliotekos filiale  dalyvavo advento vakare „Paskaityk man, mama, pasaką!“.  Jo metu buvo atidaryta vaikų darbų parodėlė „Mano eglutė“. Vaikai prisiminė advento laikotarpio papročius, minė mįsles, kalbėjo apie burtus. Svarbiausias vakaro įvykis -  mamų siurprizas: jos paskaitė pasaką „Dvylika dovanų Kalėdų seneliui“. Vakaro pabaigoje visi susirinkusieji vaišinosi kūčiukais ir saldainiais.

                                                         Mokytoja Dalia Endriukaitienė

Konferencija ,,Žiniuko akademija“

 

          2016 m. gruodžio 8 d. Klaipėdos ,,Gilijos“ pradinėje mokykloje  vyko Klaipėdos miesto ir apskrities mokinių konferencija ,,Žiniuko akademija“. Visus dalyvius mokyklos aktų salėje pasitiko  pelėdžiukas Žiniukas. Po trumpo koncerto dalyviai išsiskirstė į sekcijas, kuriose skaitė savo pranešimus. Vieni rodė bandymus, kiti pasakojo apie savo augintinius, dar kiti skaitė savo kūrybą, pristatė įvairias profesijas, kūrybinius darbus, projektines veiklas. Sunku net išvardini visas veiklas. Klausytojai sekcijose galėjo dalyvauti įvairiose veiklose, kurias rodė pranešėjai. Visi džiaugėsi mokinių sumanumu, išradingumu ir kūrybinėmis idėjomis. Keli atsiliepimai apie šią konferenciją:

  • Konferencija šauni! Temos įvairios, įdomios. Pranešėjai- perliukai. Aplinka jauki, sekcijos vadovė maloni, nuoširdi ir geranoriška.  Sėkmės! – mokytoja Gražina
  • Esu mokytoja Daina iš Hermano Zudermano gimnazijos. Noriu labai padėkoti konferencijos organizatoriams už puikų renginį. Mintys verda galvoje: kokias temas gvildensime su savo pradinukais, kokiomis formomis reikės matytus darbus pristatyti. Degu nekantrumu konferencijos įspūdžiais pasidalinti su mokiniais ir kolegomis. Ačiū labai už puikų laiką. Tikiuosi dar sudalyvauti ir kitais metais.
  • Man labai patiko pasidalinti savo žiniomis ir išklausyti kitų mokinių pranešimus. Buvo labai įdomu ir linksma. Labiausiai patiko ekspermenas ,,Stebuklingas pieštukas“. Ačiū visiems mokytojams ir dalyviams. Būtinai norėsiu atvažiuoti dar kartą. Mokinė Reimantė.

 

     Dailyraščio konkursas "Plunksnelė"

„Rašysena tokia pat nepakartojama, kaip ir pirštų atspaudai. Kiekviena kilpelė, kiekvienas užraitėlis praneša apie rašančiojo silpnybes ir privalumus, apie pomėgius ir polinkius, apie praeitį ir kartais net apie ateitį“.(Cash Peters)

        Jau trečią rudenį Klaipėdos Vitės pagrindinėje mokykloje organizuojamas Klaipėdos miesto mokyklų 2 – 4 klasių dailyraščio konkursas „Plunksnelė“. Todėl lapkričio 17 dieną į mūsų mokyklą atvyko net 54 pradinukai iš 21 Klaipėdos miesto mokyklos. Konkurso pradžioje Vitės pagrindinės mokyklos 3 – 4 klasių kryptingo teatrinio ugdymo mokiniai, savo spektaklyje priminė rašto istoriją, nuteikė dalyvius darbui. Smagu, kad kiekvienais metais puoselėjančių gražų raštą mokinių, atsiranda vis daugiau. Kompetetinga komisija iš geriausių išrinko pačius geriausius.

2 klasių grupės laimėtojai:

I vieta  Milana Jolkina, Klaipėdos  „Versmės“ progimnazija

II vieta Adelė Turskytė, Klaipėdos Simono Dacho progimnazija

III vieta Aurelija Stašinskytė, Klaipėdos Gedminų progimnazija

3 klasių grupės laimėtojai:

I vieta Aleksandra Teriochina, Klaipėdos „Gabijos“ progimnazija

II vieta Karolina Petrova, Klaipėdos „Smeltės“ progimnazija

III vieta Evelina Mikalauskaitė, Klaipėdos „Gilijos“ pradinė mokykla

4 klasių grupės laimėtojai:

I vieta Modestas Murmokas, Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazija

II vieta Milda Liotisė, Klaipėdos  „Verdenės” progimnazija

III vieta Eva Svirkaitė, Klaipėdos Liudviko Stulpino progimnazija

 

 Sveikiname laimėtojus ir jų mokytojus.  

 

                Klaipėdos Vitės pagrindinės mokyklos mokytoja Raminta Mončienė 

 

 

SVEIKOS GYVENSENOS SKATINIMO INICIATYVOS

 ,,AUGINU IR AUGU PATS“ AKIMIRKOS

    Prieskonių darželis — puošnu, kvapnu, malonu, sveika, o jo įrengimo sąnaudos nedidelės. Pakvietėme jį įsirengti ant savo grupės, klasės palangių Klaipėdos miesto ikimokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigas. Kartu su vaikais stebėti sėklų dygimą, augalo augimą. Surengti sveikos mitybos pamokėles.

    Šią iniciatyvą organizavo Gedminų progimnazija ir Klaipėdos universiteto Botanikos sodas. Iniciatyvos tikslas – suburti sėklų daiginimu, augalų sodinimu, auginimu ir jų panaudojimo galimybėmis organizuojant sveikatos popietes, pamokėles besidominčius pedagogus ir dalintis idėjomis.

     Klaipėdos miesto ugdymo įstaigų vaikai ir jų pedagogai noriai prisijungė prie šios veiklos. Įsirengė prieskonių darželius-palanges. Savo veiklas fotografavo ir dalinasi  idėjomis  tinklalapiuose www.klaipedospradinukai.jimdo.com  ir www.ku.lt/bs/

    Iniciatyva skatinamas mokinių domėjimasis augalais stebint ir pažįstant pagrindines augalų augimo ir vystymosi sąlygas. Taikomi ekologinės daržininkystės principai. Gilinamos vaikų žinios apie augalų panaudojimo galimybes puoselėjant sveikos gyvensenos įpročius. Ugdoma gamtojauta, kruopštumas, atsakomybė, savarankiškumas. 

Daugiau apie dalyvius čia.

Vaikų dizaino studija "Kukutis"

Edukacinės programos.
EDUKACINĖS PROGRAMOS IKIMOKYKLINIO, PRAD
Adobe Acrobat Document 2.3 MB